Wiadomości z tagiem Savoir-vivre  RSS
Okularowy savoir-vivre

Dodano: 27.08.2018 8:54 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Czy wiesz, co wypada, a co raczej nie, gdy spoglądamy na świat przez okulary przeciwsłoneczne? Jeśli nie - czas szybko nadrobić zaległości! Okulary przeciwsłoneczne renomowanej marki, takiej jak Ana Hickmann, skutecznie chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poza tym, okulary pomagają wykreować wymarzoną stylizację, nadają naszej twarzy odrobiny tajemniczości, stanowiąc zarazem modną ozdobę.

Źródło: modaija.pl

Savoir-vivre według HEFRY, czyli kultura stołu

Dodano: 17.07.2018 10:37 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Savoir-vivre (fr. savoir - wiedzieć, vivre - żyć; znajomość życia), czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł kulturalnego zachowania, obowiązujących w danej grupie. W skrócie savoir-vivre możemy zdefiniować jako dobre maniery i wychowanie na co dzień, poprawne zachowanie w różnych sytuacjach, etykieta na oficjalnych spotkaniach i przy innych

Źródło: modaija.pl

Jak się zachować w restauracji? Krótki przewodnik Savoir-Vivre

Dodano: 03.06.2018 12:30 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Czym jest savoir-vivre wie pewnie każdy, ale większości z nas trudno jest zapamiętać wszystkie obowiązujące w danym miejscu czy towarzystwie normy. Na szczęście nie jest to powód do wstydu, bo to ogromny zbiór zasad określających dobre maniery.

Źródło: zwierciadlo.pl

O czym pamiętać, korzystając z sauny?

Dodano: 23.01.2018 9:48 | 29 odsłon | 0 komentarzy


O jakich zasadach powinniśmy pamiętać, kiedy już zdecydujemy się wejść do sauny? Czy kiedy już w niej siedzimy, powinniśmy być okryci ręcznikiem? O zasadach, które powinny być przestrzegane, powiedział w "Dzień Dobry TVN" Wojciech S. Wocław. - Jeśli wchodzimy do sauny, to powinniśmy mieć ręcznik, na którym siadamy, a drugi ręcznik podkładamy pod nogi - zaznaczył popularyzator wiedzy z zakresu savoir-vivre i etyki w biznesie. - Jeśli chodzi o saunę, to nie gadamy, ma być cicho - dodał.

Źródło: kobieta.interia.pl

Modowy savoir-vivre: Stylizacja na wielkie wyjście

Dodano: 05.01.2018 11:34 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Premiera w teatrze, wyjście do opery czy uroczysta kolacja w eleganckiej restauracji - są miejsca, które wymagają od nas specyficznego dress codu. "Lepiej wyglądać wówczas stonowanie niż krzykliwie" - radzi projektant mody Dawid Woliński.

Źródło: kobieta.interia.pl

reklama
Kontakt z nami