Wiadomości z tagiem Edukacja  RSS
Targi VeggieWorld wreszcie w Warszawie!

Dodano: 23.04.2018 15:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W dniach 12-13 maja w Warszawie przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się pierwsza polska edycja VeggieWorld, największych i najstarszych targów w Europie promujących roślinny styl życia. VeggieWorld to otwarta platforma inspiracji i edukacji, pełna wystawców, wykładów, warsztatów oraz spotkań z najciekawszymi ludźmi związanymi z wegańskim stylem życia w Polsce i na świecie. Międzynarodowe targi VeggieWorld organizuje ProVeg przy współpracy z Fundacją Viva!

Źródło: zwierciadlo.pl

Temat miesiąca: mam wpływ

Dodano: 09.03.2018 15:52 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Każdego z nas coś martwi i denerwuje. Stan edukacji, smog, bezrobocie, wycinka drzew. I co robimy? Narzekamy: „Co ja mogę, mój głos się nie liczy”. Mówimy: „Dlaczego właśnie ja mam coś z tym robić?”. A dlaczego nie? Niby troszczymy się o coś, ale niewiele z tego wynika. A nie wynika, bo nic nie robimy.

Tagi: Edukacja, Smog
Źródło: zwierciadlo.pl

PISF przyznał dofinansowania. Ponad 50 festiwali bez wsparcia

Dodano: 22.02.2018 11:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Nie rozumiemy tej decyzji, będziemy się odwoływali - zapowiedział Onetowi dyrektor programowy festiwalu Kino na Granicy, które nie otrzymało wnioskowanego dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). W środę ogłoszono listę instytucji i imprez, które otrzymają dotacje w ramach programu PISF "Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej"; bez wsparcia finansowego pozostało ponad 50 festiwali.

Tagi: Film, Edukacja
Źródło: film.onet.pl

PISF przeznaczy 450 tys. zł na obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża

Dodano: 21.02.2018 18:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Polski Instytut Sztuki Filmowej przeznaczy 450 tys. zł na obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża - podał Instytut na swojej stronie internetowej, ogłaszając wyniki programu "Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej".

Tagi: Film, Edukacja
Źródło: film.onet.pl

Jazda na zderzaku powoduje wypadki: 3300 pomysłów, jak rozwiązać problem

Dodano: 13.02.2018 12:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Czujniki zbliżeniowe we wszystkich samochodach, fotoradary odległościowe, obowiązkowe wlepki na zderzakach oraz lepsza edukacja młodych kierowców – to kilka spośród ponad 3300 pomysłów zgłoszonych w ramach kampanii Polaku, Nie Jedź Na Zderzaku.

Tagi: Edukacja
Źródło: www.motocaina.pl

Rihanna zmieszana uściskami prezydenta Francji na konferencji charytatywnej

Dodano: 06.02.2018 9:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rihanna wzięła udział w charytatywnej konferencji w Senegalu, dotyczącej dostępu do edukacji w Krajach Trzeciego Świata. Piosenkarka od dawna udziela się charytatywnie i pojawia się na różnych konferencjach i spotkaniach, mających na celu pomoc najbiedniejszym. Tym razem postanowiła zawalczyć o przyszłość afrykańskich dzieci. Po konferencji nadszedł czas na sesję zdjęciową, podczas której doszło do […]

Źródło: obcasy.pl

Dietetyk radzi: Prawidłowe nawyki żywieniowe pomogą wytrwać w noworocznym postanowieniu

Dodano: 18.01.2018 16:06 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Początek roku to czas planów i postanowień. Zastanawiamy się nad tym, co chcielibyśmy zmienić w naszym życiu, by czuć się lepiej. Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest zmiana sposobu odżywiania. Eksperci przekonują, że najlepszym sposobem na dobre samopoczucie jest wyrobienie w sobie prawidłowych nawyków żywieniowych i zachęcenie całej rodziny do świadomego komponowania posiłków. Bardzo istotna jest w tym edukacja o zdrowym odżywianiu i wpajanie dzieciom właściwych nawyków już od najmłodszych lat.

Źródło: kobieta.interia.pl

Nie zamieniajmy powietrza w wysypisko – Radosław Brzózka o sensie walki z trucicielami powietrza

Dodano: 05.01.2018 15:31 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Od dawna chciał się zaangażować w działania, które ograniczyłyby problem smogu w Polsce. Maska antysmogowa – według niego – to niewystarczające rozwiązanie, podobnie jak wysokie mandaty za palenie śmieciami w piecach. Co w takim razie może pomóc? Według Radosława Brzózki, znanego prezentera telewizyjnego i radiowego oraz ambasadora kampanii PGNiG „Powietrze bez śmieci”, przede wszystkim edukacja! Pytamy zatem, jak edukować, by zmniejszać zanieczyszczenia powietrza i co łączy polskie powietrze z Indiami?

Źródło: zwierciadlo.pl

Nowy polski kanał Jazz od 20 lutego

Dodano: 04.01.2018 13:33 | 9 odsłon | 0 komentarzy

We wtorek 20 lutego nadawanie rozpocznie nowy kanał telewizyjny Jazz. Wiekszość ramówki stacji będzie wypełniona muzyką, jednak w programie znajdą się też wywiady, programy edukacyjne i warsztaty - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: film.onet.pl

Radio oswaja język obcy

Dodano: 23.12.2017 18:02 | 31 odsłon | 0 komentarzy


W Europejskim Badaniu Kompetencji Językowych polscy uczniowie plasują się na słabych pozycjach. Aby dogonić innych małych obywateli Europy, konieczne jest rozwijanie kompetencji językowych z wykorzystaniem różnorodnych metod, jak np. aplikacje, rozszerzona rzeczywistość czy edukacyjne radiostacje. Europejczycy bardzo poważnie traktują naukę języków obcych. Angielski jest językiem obowiązkowym w czternastu krajach, poznają go uczniowie na wszystkich poziomach […]

Źródło: republikakobiet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami